ДПА-2016

Порада

- Багато качаєш?

- Рекомендуємо зареєструватись! Зареєстровані користувачі качають по прямих посиланнях!

Головна » Файли » Бібліотека вчителя » Розробки уроків

Розробка уроку на тему: "Координатна пряма"

Скачати файл з сервера #1

Поділитись з друзями:

Назва: Розробка уроку на тему: "Координатна пряма"
Рік видання: 2012
Кількість сторінок: 5
Розмір файлу: 0.1 mb 
Формат файлу: .doc
Мова: українська

Тема уроку:  Координатна пряма
Мета уроку:  сформувати поняття координатної прямої, навчити учнів                                                                    будувати координатну пряму, позначати точки на ній та визначати координати точок; розвивати графічну культуру, пам'ять, уяву, мислення, зв’язне мовлення; виховувати наполегливість, цілеспрямованість, самостійність.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Обладнання: ППЗ, креслярський інструмент.
Хід уроку
І. Організація класу
ІІ. Перевірка домашнього завдання 
ІІІ. Актуалізація опорних знань
2.Фронтальна робота з класом.
Дати відповіді на питання та прокоментувати їх:
•Як називається число  -3?                                ( від’ємне )
•На шкалі термометра число 4 знаходиться вище 0. Яке це число?
                                                                                    (додатне)
•Де, відносно 0, на шкалі термометра знаходиться число   -8 ? 
                                                                            (на 8 одиниць нижче 0)
•Яке число не відноситься ні до додатних ні до від’ємних  чисел ?                                                                                                                 (0)
•Хлопчик стояв на 7-му щаблі драбини, а потім перемістився на  -4 щаблі. На якому щаблі він зупинився ?               ( на 3-му)
•Підводний човен, що перебував на поверхні, занурився на глибину 10 м. Як позначиться його положення на шкалі глибиноміра ?                                                                                 ( -10 )
•Полічити від  -3 до 5.                                  (-3, -2, -1, 0, 1, 2, 3, 4, 5)
•Розкласти числа по колам Ейлера
•Термометр
•Задача про білку
ІV. Засвоєння нових знань та умінь 
Повідомлення теми.
Учитель. Притча  «Ціль»
В Стародавньому Римі жив один справжній  майстер стрільби з лука. Він навчав багатьох учнів. Одного разу він прикріпив  на дереві мішень і  запитав кожного  учня, що він бачить.
Один  відповів:
«Я бачу дерево і мішень на ньому.»
Другий  сказав:
«Я бачу стовбур дерева, листя, сонце, птахів на небі.»
Інші  відповіли те ж  саме.
Потім  Вчитель підійшов до свого кращого  учня і запитав:
«А що бачиш ти?»
Я не можу бачити нічого, крім мішені, - такою була відповідь…
Учитель повернувся до інших  учнів і сказав:
«Тільки та людина може досягти мети, яка бачить перед собою конкретну ціль.»
 А метою  нашого сьогоднішнього заняття є сформувати поняття координатної прямої, навчити учнів будувати координатну пряму, позначати точки на ній та визначати координати точок; розвивати графічну культуру, пам'ять, уяву, мислення, зв’язне мовлення; виховувати наполегливість, цілеспрямованість, самостійність.
Крок 1. Координатна пряма
1. Горизонтальна пряма.
2. Одиничний відрізок.
3. Позначення чисел.
Зауваження: одиничний відрізок можна вибирати довільно.
Накреслимо горизонтальну пряму і позначимо на ній деяку точку О — початок відліку. Точці О поставимо у відповідність число 0. 
На проведеній прямій за допомогою одиничного відрізка можна позначати інші числа (або точки, що відповідають цим числам).
Додатні числа прийнято позначати праворуч від точки О, а від'ємні — ліворуч. 
Щоб позначити, наприклад, число 2, від точки О відкладемо два одиничні відрізки праворуч. Щоб позначити число -2, від точки О відкладемо 

Крок 2. Напрям і числа
1. Зображення координатної прямої.
2. Додатний і від’ємний напрями. Позначення додатного напряму.
Напрям праворуч від початку відліку називають додатним, а ліворуч — від'ємним. Додатний напрям показує стрілка.
 
Пряму з вибраними на ній початком відліку, одиничним відрізком і вказаним додатним напрямом називають координатною прямою.

Крок 3. Координати точки
1. Означення координатної прямої( записати у зошит).
2. Координата точки.
Зауваження: звернути особливу увагу  на те між якими цілими числами знаходиться точка з дробовими координатами.
Число, що показує положення точки на координатній прямій, називають координатою цієї точки. 
Наприклад, точка А має координату 0,5 , 
точка В — координату --   -1  , 
 
а точка С — координату -2. 
Записують координати так: ... .
 





Крок 4. Історична довідка
Від'ємні числа вигадали значно пізніше, ніж натуральні числа і звичайні дроби. До ідеї від'ємного числа першими дійшли китайці у II ст. до н. е. Необхідність уведення нових на той час чисел зумовили проблеми самої математики — від'ємні числа були потрібні для розв'язування рівнянь.
Пізніше індуси розтлумачили додатні і від'ємні числа у вигляді „майна” і „боргу”.
В Європі від'ємні числа почали використовувати у XII ст. Цікаво, що до від'ємних чисел ставилися з недовірою; їх називали „фіктивними”, „абсурдними”, „хибними” тощо. «Справжніми» числами вважали лише додатні. 
Тільки в 17-му столітті, коли видатний французький математик Рене Декарт запропонував зображати від'ємні і додатні числа точками координатної прямої, від'ємні числа були повністю визнані і стали повноправним атрибутом математики.
Крок 5. Тренувальні вправи
Задача 1. Знайти координати точок, зображений на малюнку попередньо визначивши ціну поділки.
V. Робота з підручником.
Робота по картинці
Колективно учні виконують № 854. 
Задача на визначення довжини
№861 (Вчитель креслить на дошці, а учень далі виконує вправу)
№ 864 (Усно)
№852 самостійно із взаємоперевіркою
Учні, що перші виконали завдання з кожної групи , одержують оцінки. 
VI. Підведення підсумків уроку.
Гра «Вірю-не-вірю»
1. Чи вірите ви що, додатні числа записуються із знаком -? (Ні)
2. …. Число 0 від’ємне ? (Ні)
3. …. Числова пряма має додатній і від’ємний напрями? (Так)
4. … координатна пряма – це пряма, на якій вибрали початок відліку та напрям. 
VII. Домашнє завдання       П. 29,  № 851, № 855, № 862, № 865


Від'ємні числа вигадали значно пізніше, ніж натуральні числа і звичайні дроби. До ідеї від'ємного числа першими дійшли китайці у II ст. до н. е. Необхідність уведення нових на той час чисел зумовили проблеми самої математики — від'ємні числа були потрібні для розв'язування рівнянь.
Пізніше індуси розтлумачили додатні і від'ємні числа у вигляді „майна” і „боргу”.
В Європі від'ємні числа почали використовувати у XII ст. Цікаво, що до від'ємних чисел ставилися з недовірою; їх називали „фіктивними”, „абсурдними”, „хибними” тощо. «Справжніми» числами вважали лише додатні. 
Тільки в 17-му столітті, коли видатний французький математик Рене Декарт запропонував зображати від'ємні і додатні числа точками координатної прямої, від'ємні числа були повністю визнані і стали повноправним атрибутом математики.

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!!!
[ Зареєструватися | Увійти ]

Пошук


Профіль

    Логін:
    Пароль:

По класах

Бібліотека учня

Читай українською!

Статистика



    Онлайн всього: 8
    Гостей: 8
    Користувачів: 0
 
Наша група в ВКонтакті