ДПА-2016

Порада

- Багато качаєш?

- Рекомендуємо зареєструватись! Зареєстровані користувачі качають по прямих посиланнях!

Головна » Файли » Бібліотека вчителя » Розробки уроків

Урок з курсу «Я і Україна» «У царстві тварин» 2 клас

Скачати файл з сервера #1

Поділитись з друзями:

Назва: Урок з курсу «Я і Україна» «У царстві тварин» 2 клас 
Рік видання: 2012
Кількість сторінок: 4
Формат файлу: .doc
Розмір файлу: 0.1 Mb
Мова: українська
 
Урок  з курсу «Я і Україна», 2клас
Тема:   «У царстві тварин»
(з застосуванням музико-терапевтичної педагогіки «ПіснеЗнайко»)
Вчитель І категорії Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 60
Мета.  Ознайомити учнів із різноманітним світом тварин; формувати поняття „комахи", „птахи", „звірі", уміння їх розпізнавати за істотними зовнішніми ознаками; розвивати спостережливість, увагу, пам'ять, уміння порівнювати; виховувати любов і бережне ставлення до тварин, уміння бачити у природі найкрасивіше.
Обладнання: ілюстрації тварин, комаха розрізана на пазли (бджола), відеоматеріал: „Гнізда птахів", „О, Земле!", пісні: „Сонце", „О, Земле!", посібник „Всесвіт" II частина ( на кожну парту).
Хід уроку
I Організація класу.
- Добрий день всі, у кого хороший настрій!
- Здрастуйте всі, хто добрий і справедливий!
- Доброго здоров'я тим, у кого сьогодні поганий настрій!
- Вітаю всіх, хто прийшов сьогодні до нас на урок!
II Оголошення теми і мети уроку.
- Сьогодні на уроці ми поговоримо про наш рідний дім.
„Це там, де я народився і живу?! - спитаєте ви.
„Це там, де народилося і живе все людство" - відповім вам я.
- Озирнімося - довкола шепоче листя, хвилюються гілки дерев, здалеку долинає пташиний спів.
Куди не кинь оком - усюди вирує життя. Саме тому нашу Землю називають живою планетою. (Показ планети). (Демонстрація відеоматеріалу „О, Земле!'9).
- Хто проживає на нашій великій планеті?
- У світі є велика різноманітність всіх видів тварин. На Землі живуть близько 2 млн. тварин, а в Україні - більше 50 тисяч видів. І сьогодні ми почнемо населяти цю планету тваринками.
- Отже, діти, тема нашого уроку - „Царство тварин".
III Вивчення нового матеріалу.
 1. Знайомство з комахами.
а) загадка;
Шість лапок вони мають, 
Стрибають, повзають, літають.
Вправно мед смачний збирають, 
Нам рослини запиляють. 
Павутиння сплетуть вмить, 
В них робота кипить скрізь.
- Як одним словом назвати цих тварин?
- Цих тварин називають комахами.
б) робота за підручником;
- А зараз в підручнику на с. 32 в II абзаці прочитайте і скажіть, які тварини відносяться до комах. Цих тварин будемо населяти на нашу Землю, (мураха, бджола, сонечко, метелик).
в) будова комах;
- Допоможіть скласти тваринку із пазлів і дізнаєтесь, з яких частин складається тіло комах.
Хто утворився?
- З яких частин складається тіло комах? (З голови, грудей, черевця).
- Давайте перевіримо кількість лапок.
- То ж яку особливість мають комахи? (6 лапок).
2. Знайомство з пташками.
- Познайомимось з іншими тваринками і теж спробуємо назвати їх одним словом.
а) загадка;
Тільки зійшло ясне сонечко, 
Прилетіли гості до віконечка. 
Дзьоб міцний вони мають, 
Гарно крилами махають.
 Пір'ячко яскраве переливається, 
Щебетом все довкола наповняється.
- Як назвати одним словом цих тварин?
б) робота за малюнками;
- Подивіться на дошку і назвіть пташок, які вам відомі. А ми продовжимо населяти нашу планету.
- Чим вкрите тіло птахів?
- Яку користь приносять птахи у природі?
- Як називається житло птахів?
- Гнізда бувають різноманітними. (Демонстрація відео гнізд пташок).
- Навіщо людина робить шпаківню?
- Як ви думаєте, що пташкам страшніше: голод чи холод?
- Як люди допомагають птахам перезимувати?
3. Умови проживання.
а) загадка;
- Відгадайте загадку, що найважливіше для життя та існування кожної тваринки.
Золота куля по небу пливе, Світло й тепло всім нам дає. Де пригріє промінець - Виростає корінець. Сприяє розвитку живому
І життя дає усьому. (Сонце) (Прикріплюю на дошці сонце).
б) фізхвилинка;
(Учні з рухами виконують пісню „Сонце").
- А тепер наша фізхвилинка про улюблене сонечко.
Що Сонце дає живій природі?
4. Знайомство із звірами. а) загадка;
- Тепер спробуємо визначити ще один вид тварин. Як їх назвати одним словом?
Хто вони? Скажіть нам сміло, 
Шерстю вкрите у них тіло. 
Гострі зуби і чутливий ніс, їх домівка - поле, степ та ліс!
- Як назвати їх одним словом?
- Цих тварин називають звірі.
- Чим вкрите їхнє тіло?
- Але є ще одна ознака, за якою ці тварини об'єднуються в групу звірі. Дізнаєтесь тоді, коли переглянете відео. 
(Демонстрація відео, як мами годують своїх малят молоком),
- Що об'єднує цих тварин в одну групу?
- А зараз настав час заселити нашу планету звірами. Ви мені допоможіть: я буду розселяти, а ви - їх називати. (Зайчик, корова, собака, лисиця).
5. Умови проживання.
а) робота з посібником „Всесвіт " II частина (с. 153).
- Ми сказали, що для життя необхідно світло і тепло, яке дає нам сонце. А що ще необхідно тваринам для життя? (їжа, вода). 
(Хмаринку з дощем прикріплюю на дошці).
- Прочитайте, що сказано про нашу планету в II абзаці на с.153?
- Прочитайте і скажіть, де є вода на Землі?
- Наша планета має блакитний колір тому, що на ній є більше води, ніж грунту.
б) демонстрація відео про воду ( Уривок із пісні „О, Земле!").
6. Дикі і свійські тварини.
- Ось і заселили ми нашу планету тваринами. Тут проживають і дикі, і свійські тваринки.
- Давайте пригадаємо, які це дикі і свійські тваринки?
- Виберіть серед поданих тварин нашої планети:
* диких тварин;
* диких тільки звірів;
* свійських тільки птахів.
IV Закріплення вивченого матеріалу.
1. Самостійна робота за зошитом с.26(2).
А зараз спробуємо з'ясувати хто з вас добре зрозумів тему уроку.
- Доберіть назви тварин до кожної групи в зошиті на с.26(2).
- Яку ознаку мають птахи; звірі; комахи? 2. Складання асоціативного куща.
- Які думки у вас викликає слово „ТВАРИНИ"?
 
- Ось так ви познайомились ближче з нашою рідною домівкою. Звичайно, про неї можна розказувати ще багато чого цікавого, та це вже на наступних уроках.
-1 не забувайте, любі, що кожна людина щаслива по-справжньому тільки тоді, коли вона любить свій дім, дбає про порядок у ньому, піклується про тих, хто живе поруч.
 (Учні виконують уривок з пісні „О, Земле!)
Ми люди, тож мусимо жити у згоді, 
Любить, берегти все живе у природі,
 Щоб вдячно промовити знову і знову –
О, Земле, велична, о, Земле, чудова! 
- Будьте і ви завжди щасливими у нашому багатому домі - на планеті Земля. Відчуйте себе в ньому справжніми господарями піклуйтеся про нього
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!!!
[ Зареєструватися | Увійти ]

Пошук


Профіль

    Логін:
    Пароль:

По класах

Бібліотека учня

Читай українською!

Статистика



    Онлайн всього: 9
    Гостей: 9
    Користувачів: 0
 
Наша група в ВКонтакті