ДПА-2016

Порада

- Багато качаєш?

- Рекомендуємо зареєструватись! Зареєстровані користувачі качають по прямих посиланнях!

Головна » Читати онлайн » Інше » Розробки уроків [Додати статтю]

Урок на тему "Написання рядкової букви "щ" (ща), буквосполучень, слів із нею." 1 клас


Тема. Написання рядкової букви "щ" (ща), буквосполучень, слів із нею.

Мета. Навчати учня аналізувати структуру рядкової букви "щ" (ща), зіставляти її елементи з уже відомими;    правильно розташовувати на рядку; писати склади, слова з цією буквою; збагачувати словниковий запас учня; вихо­вувати у нього охайність при письмі.

Обладнання. Зразки друкованої і писаної літери "щ" (ща); предметні малюнки.
                   
                              Зміст уроку
 
I. Організаційний момент.
 
II. Актуалізація опорних знань.
 
1. Бесіда.
Яку букву ви вчили на уроці читання?
Скільки звуків вона позначає?
 
2.Віршик. 
Виріс щавлик після дощу,
Наварила щука борщу.
І шепнула на вушко лящу:
— Йди, щавлевим борщем пригощу.
—      Які ви почули слова з буквою "щ " (ща)?
 
3.Звуко-буквений аналіз слів "дощ", "борщ", "лящ".
 
III. Робота за малюнком у зошиті (с. 33).
 
1.Складання розповіді (речень) за малюнком.
У річці жили щука і лящ. Вони не дуже дружили. Щука все норовила зловити і з'їсти ляща. Але щиглик все бачив. Він защебетав на кущі.
 
2.Аналіз звукової моделі слова "щука".
 
3. Складання речень за схемою.
 Щука плаває у річці.
Щиглик щебече на кущі.
Щука пливе за лящем.
 
 
 
IV. Робота над новим матеріалом.
 
1. Демонстрація та порівняння друкованої літери з відповідною їй писа­ною,
з раніше вивченими буквами (ш, ц).
 
2. Показ і пояснення вчителем написання букви "щ"на дошці.
—      Маленька буква "щ " (ща) складається з трьох прямих похилих паличок
із заокругленням унизу й петлі. Пишемо так, як букву "ша", але останнє заокруг- ­
лення робимо вужче і, не відриваючи руки, пишемо петлю, як у маленькій букві
"це". Пишеться під лічбу раз-і, два-і, три-і, чотири-і.
 
3. Робота в зошиті на с. 33.
 
а) Написання букви "щ " у повітрі, пробні й тренувальні вправи у зошиті під
керівництвом учителя, запобігання помилкам.
 
б) Написання букви "щ" по пунктирах зразка, потім — самостійно до кінця
рядка.
 
в) Написання прямих і обернених складів,
щи, щу, що, ще, ащ, ощ
(Зверніть увагу на безвідривне письмо.)
 
 
V. Фізкультхвилинка.
Ой чук, чук, чук, чук,
Наловив дід щук,
А бабуся — карася,
Сіла - та й надулася.
Потім юшки наварила,
Щедро діток пригостила.
 
 
VI. Продовження роботи в зошиті.
 
1. Написання слів "плащ", "щука".  
Звертається увага на з'єднання букв.
 
2. Написання слова "кущ" після попереднього звукового аналізу.
 
3. Фізкультпауза.
Це ж чому завжди у Тані
Щічки свіжі та рум'яні?
А тому, що Таня наша
їсть і борщ, і хліб, і кашу.
 
4. Списування речень з друкованого тексту.
а) Читання речення.
Мама зварила борщ.
 
б) Аналіз речення.
 
в) Повторення рукописних букв, з'єднань.
 
г) Написання речення.
 
 
VII.   Розфарбовування малюнка.
 
 
VIII. Підсумок уроку.
  • Яку нову букву ти навчився писати?
  • Чи важко було її писати?
  • Скільки звуків вона позначає?
Назви слова з цією буквою які ти писав на уроці.
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!!!
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук


Профіль

    Логін:
    Пароль:

По класах

Бібліотека учня

Читай українською!

Статистика



    Онлайн всього: 9
    Гостей: 9
    Користувачів: 0
 
Наша група в ВКонтакті