ДПА-2017

Порада

- Багато качаєш?

- Рекомендуємо зареєструватись! Зареєстровані користувачі качають по прямих посиланнях!

Головна » Файли » ГДЗ » Твори, перекази


Переказ 8 клас "У лісі"


Назва: Переказ 8 клас "У лісі"
Рік видання: 2012
Кількість сторінок: 1
Розмір файлу: 0.1 mb 
Формат файлу: .doc
Мова: українська

У лісі

День був сірий і похмурий, такий сірий, що плакати хотілося. Низькі хмари повзли над землею. Нудний лежав переді мною краєвид. Я йшов і йшов, а окові ні на чому було  відпочити.

Нарешті я увійшов у невисокий молодий лісок. Попрямував зарослою та вузькою стежкою. Навколо стояли осики. Серед їх червонястого листу жовтими плямами виділялись берези та зеленіли дуби. Стежка спустилася у яр. Тут біг струмок з коричневою, немов густий чай, водою.

Глухо й безлюдно було тут. Я перейшов струмок по поваленому дереву.

За яром ліс став зовсім густий. Стежку оточували джунглі з сухої кропиви та ожини. Незабаром з’явилися кущі здичавілого бузку. Серед дерев заманячили колишні грядки. Значить, людина десь неподалік.

Я ледь видерся з гущавини на маленьку галявину. Тут стояв надійно захований будинок.

Дім мав кам’яний ґанок та дерев’яні колони, які колись давно були, мабуть, пофарбовані у білий колір. Будинок нахилився, як смертельно поранений, ніби ось-ось упаде. Дах був зелений, товстий від пухнастого моху. Могутні лопухи майже закривали двері.

Я зазирнув у сіре віконце. Хата здавалась похмурою й занедбаною. Одно слово, хатинка на курячих ніжках. Бракувало хіба що Баби Яги.

Бесіда
До якого типу мовлення можна віднести текст? (Текст розповідного характеру — в основі розповіді про мандрівку лісом, про те, як на лісовій галявині несподівано було знайдено старий будинок. Проте тут є елементи опису місцевості — старого будинку) Що дає підстави стверджувати, що опис місцевості створено у художньому стилі?
Які художні засоби запам’яталися? (Епітети: червонястий лист, могутні лопухи. Порівняння: коричнева, мов густий чай, вода. Персоніфікації: стежка спустилася, струмок біг, будинок нахилився) Якої пори року відбувається описане у тексті? Що вказує на те, що це рання осінь? Яким настроєм перейнято початок уривка? Як змінився настрій персонажа наприкінці? Як ставиться герой твору до того, що бачить?

Орієнтовний план
І. Сірий та похмурий день.
ІІ. У лісі.
1. Заросла вузька стежка.
2. Струмок у яру.
3. Я перейшов струмок по поваленому дереву.
4. Л іс густішав.
5. Л юдина десь неподалік!
ІІІ. Надійно захований на галявині будинок
1. Стара будівля.
2. Бракувало хіба що Баби Яги.

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!!!
[ Зареєструватися | Увійти ]

Пошук


Профіль

    Логін:
    Пароль:

По класах

Бібліотека учня

Читай українською!

Статистика    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
 
Наша група в ВКонтакті