ДПА-2017

Порада

- Багато качаєш?

- Рекомендуємо зареєструватись! Зареєстровані користувачі качають по прямих посиланнях!

Головна » Файли » Предмети » Українська література


Інтелектуальна вікторина по творчості Т.Г. Шевченка для 7-9 класів


Назва: Інтелектуальна вікторина по творчості Т.Г. Шевченка для 7-9 класів
Кількість сторінок: 2
Формат файлу: .doc
Розмір файлу: 0.01 mb
Мова: українська

1. Кому належать ці слова:  «Шевченко, Пушкін, Міцкевич – люди, які втілюють дух народу з найбільшою красою, силою, повнотою?    (О.М.Горькому).

2. Хто написав про Шевченка: «Він вийшов з народу, жив з народом і не тільки думкою, а й умовами життя був з ним тісно, кровно зв’язаний?  ( М.О.Добролюбов).

3.  Який видатний російський поет присвятив Шевченкові ці рядки: «Все он изведал: тюрьму петербургскую, справки , допросы, жандармов любезности, все – и раздольную степь Оренбургскую, и ее крепость…?   (М.О.Некрасов).

4.  Який видатний російський поет народився  в один рік з Шевченком?  ( М.Ю.Лермонтов і Шевченко народились в 1814 році).

5. Які твори і кому присвятив Шевченко на згадку про день викупу з кріпацтва? ( В пам’ять 22 квітня «Катерина», а В.І. Григоровичу, конференц-секретарю Академії мистецтв, який брав участь у викупі поета – поему «Гайдамаки»).

6. Як називається перша збірка Шевченка  і скільки творів ввійшло до неї? ( «Кобзар» ,8 творів.)

7.  Яку поему Шевченко написав під свіжим враженням від подорожі в Україну? (  Сатиричну поему « Сон»).
  
8.  Що було причиною арешту і заслання Шевченка? ( Приводом до арешту Шевченка була його участь у Кирило-Мефодіївському братстві).

9. Як назвав Шевченко цикл віршів, написаний під час ув’язнення в казаметі Третього відділу біля Ланцюгового мосту?  ( «В казаметі»).

10. Про який час свого життя говорить Шевченко в цьому вірші: « Чи довго буде ще мені в оцій не замкненій тюрмі, понад оцим нікчемним морем нудити світом?» ( Про своє заслання на берег Аральського моря).

11. Назвіть п’ять відомих пісень на слова Шевченка?  ( « Реве та стогне Дніпр широкий», «Така її доля», « Думи мої, думи мої», «Садок вишневий коло хати», «Заповіт».)

12. Який український композитор написав музику до 83 творів Шевченка? ( М.В.Лисенко)

13. Які твори Пушкіна і Шевченка мають однакові назви? ( Вірш О.Пушкіна «Кавказ» і вірш Шевченка « Кавказ») 

14. Назвіть художні твори присвячені Шевченку. Хто їх автор?  ( С.Васильченко «В бур’янах», О.Іваненко «Тарасові шляхи», О.Ільченко «Петербурзька осінь», Д.Косарик «Син-колос та інші.)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!!!
[ Зареєструватися | Увійти ]

Пошук


Профіль

    Логін:
    Пароль:

По класах

Бібліотека учня

Читай українською!

Статистика    Онлайн всього: 9
    Гостей: 9
    Користувачів: 0
 
Наша група в ВКонтакті