ДПА-2017

Порада

- Багато качаєш?

- Рекомендуємо зареєструватись! Зареєстровані користувачі качають по прямих посиланнях!

Головна » Читати онлайн » Інше » Документи [Додати статтю]

Вплив куріння на нервову та серцево-судинну систему Вплив куріння на дихальну систему та органи травлення Вплив куріння на жінок та дітей


Вплив куріння на нервову

та серцево-судинну систему

       Нервова система керує роботою всіх органів, забезпечує функціональну єдність організму та взаємодію його з навколишнім середовищем. Малі дози нікотину підвищують збудливість кори головного мозку на короткий час, а потім гнітять діяльність нервових клітин. Виникає головний біль, запаморочення, безсоння, стомлюваність. Нікотин особливо шкідливо діє на серцево-судинну систему: збільшується число скорочень серця, звужуються кровоносні судини, підвищується артеріальний тиск. За добу серце курців робить близько 10-15 тисяч зайвих скорочень. У курців з’являється кульгавість, похолодання кінцівок рук і ніг, ломота, біль під час ходіння.

 

Вплив куріння на дихальну

систему та органи травлення

         Через органи дихання в організм курця потрапляють шкідливі компоненти тютюнового диму. Типова прикмета курців – кашель з виділенням слизу темного кольору, що мучить ранками. Куріння призводить до розвитку туберкульозу легенів. Під впливом нікотину й частинок тютюнового диму жовтіють зуби, порушується виділення шлункового соку. Дуже негативно впливає тютюн на печінку, сприяє розвитку багатьох її хвороб, наприклад цирозу.

 

Вплив куріння на жінок та дітей

         Наукою доведено, що куріння може стати причиною безпліддя. Куріння впливає на мутацію хромосом як у чоловіків, так і в жінок. Жінка, що курить, втрачає еластичність шкіри, у неї з’являються зморшки, колір обличчя стає землистим чи сірим, а голос грубим і хриплим, завчасно старіє увесь організм. Жінок, що курять, часто переслідують головні болі, в них спостерігаються стомлюваність, безсилля.

         Діти до 5 років, якщо вони «пасивні курці», - найуразливіші. Вони часто хворіють на пневмонії та гострі респіраторні захворювання; підрісши, вони задихаються від найменшого фізичного навантаження, їм загрожують у майбутньому тяжкі порушення серцево-судинної та бронхо-легеневої систем.

         У підлітків, які курять, об'єм грудної клітки і розвиток легенів відстає на 25 % від середніх норм, а згодом грудна клітка матиме запалий вигляд. 

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!!!
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук


Профіль

    Логін:
    Пароль:

По класах

Бібліотека учня

Читай українською!

Статистика    Онлайн всього: 16
    Гостей: 16
    Користувачів: 0
 
Наша група в ВКонтакті