ДПА-2017

Порада

- Багато качаєш?

- Рекомендуємо зареєструватись! Зареєстровані користувачі качають по прямих посиланнях!

Головна » Читати онлайн » Інше » Різне [Додати статтю]

Історія Херсонеса Таврійського


Історія Херсонеса Таврійського 
 
   Його історія є частиною історії Древньої Греції, Риму та Візантії. Околиці міста були заселені різноманітними племенами. А в середні віки, коли Херсонес набуває статусу християнської столиці півострова Крим, з’являється безліч монастирів, а також знамениті печерні міста.

   В кінці ХІV століття навала кочівників поклала кінець існуванню міста, а його руїни поховала земля. Лише в 1827 році на цьому місці розпочались розкопки, які майже відразу принесли Херсонесу ще одну назву - „Руська троя”. Масштаб досліджень та велика кількість археологічних пам’яток, що потребують збереження, стали причиною створення Національного заповідника „Херсонес Таврійський”.

   До наших днів збереглося багато давніх споруд. Серед них театр, римська цитадель, середньовічні християнські храми, житлові квартали, вулиці, колодязі, гончарні майстерні та інше. (Кінець)
 
                                                     Уривок з вірша Любові Забаштої:
У глиб віків копати треба нам,
Щоб, зліплюючи амфори розбиті,
                    Розв’язувать шаради давнини
 
     Херсонес виник наприкінці VІ століття до н. е. і проіснував до початку ХV століття н. е. Протягом двох тисячоліть Херсонес був значним центром культури на Кримському півострові. Херсонес відіграв також особливу роль у відносинах між Візантією та Київською Руссю і був провідним центром розповсюдженя християнства на східнослов’янських просторах… 
 
5 сторінка
 
     5 сторінка нашого журналу присвячена історико-архітектурному заповіднику „Кам’янець”- місту, що зберегло дух середніх віків…   Високий скелястий берег річки Смотрич, живописний краєвид, величезні вежі з таємничими латинськими написами…

      Все це – околиці міста Кам’янець-Подільський…
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!!!
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук


Профіль

    Логін:
    Пароль:

По класах

Бібліотека учня

Читай українською!

Статистика    Онлайн всього: 14
    Гостей: 14
    Користувачів: 0
 
Наша група в ВКонтакті