ДПА-2017

Порада

- Багато качаєш?

- Рекомендуємо зареєструватись! Зареєстровані користувачі качають по прямих посиланнях!

Головна » Читати онлайн » Інше » Різне [Додати статтю]

Історія Хотинської фортеці


Історія Хотинської фортеці
 
   Розташований на важливих транспортних магістралях, Хотин завжди привертав увагу завойовників. З метою захисту від них була споруджена фортеця, яка пережила століття і бачила під своїми мурами полчища воїнів Османської імперії, повстанців, вояків Дмитра Вишневецького, Петра Дорошенка, Богдана Хмельницького.

  Нещодавно м. Хотин відсвяткувало 1000 років з дня свого заснування. Спочатку це була невелика дерев’яна фортеця, а поряд з нею існувало селище.

   У вересні 1621 року біля стін фортеці відбувались події Хотинської війни, яка прославила запорозьких козаків і їхнього гетьмана Петра Сагайдачного. Перемога під Хотином врятувала Західну Україну від вторгнення яничар, справила сильне враження на всі народи і знайшла свій відголос в літературі…
 
               Вірш Ліни Костенко „Стара фортеця з косими бійницями…”
 
   Хоча в ХVІІІ – ХІХ столітті фортеця поступово втрачає своє оборонне значення, під її мурами продовжують кипіти битви.

   Сьогодні Хотин – одне з найбільших міст Чернівецької області, важливий промисловий, туристичний і культурний центр Буковини У вересні 1991 року під час свята з нагоди 370 – річчя Хотинської битви було відкрито монумент на честь гетьмана України Петра Сагайдачного…(Кінець)   
 
     У Хотинській фортеці проводилися зйомки багатьох популярних художніх фільмів: „Захар Беркут”, „Балада про доблесного лицаря Айвенго”, „Три мушкетери”, „Чорна стріла”, „Стара фортеця”, „Стріли Робін Гуда” та інші. Хотинська фортеця – одна із сторінок героїчної історії, яка знайшла своє відображення в романі Генріха Сенкевича „Вогнем та мечем”; також тут знімався фільм „Узник замка Иф”.
 
Тече в глибину століть загадкова дорога історії…

Свою історію має кожна людина, рід, село, місто. Кожен топче свою стежку. Разом з’єднані ті стежки становлять історичний шлях народу.

     Наш український народ свою дорогу не згубив. Він пройшов через тяжкі випробування, проте зберіг своє ім’я, свою гідність та честь. Якщо говорити про минуле, то, без сумніву, все це будить в нашій уяві згадку про славний козацький рід. Його непоборний волелюбний дух та героїчні подвиги…

     З упевненістю можна стверджувати, що немає на Україні ще такого місця, яке б приховувало у собі таке багатогранне і цінне історичне багатство, як найбільший острів на Дніпрі – острів Хортиця…
     Його вважають тим „орлиним гніздом”, що до нього зліталися звідусіль запорожці на своїх чайках.
 
Вірш  Василя Маремпольського „Хортиця” 
 
      Унікальність цього острову в рідкісному поєднанні на одній території різноманітних природних комплексів – цілинних степів, плавневих лісів, наскальної рослинності, рідкісних та зникаючих видів рослин, пам’яток геології…Хортицькі озера стали головним природоохоронцем. У плавнях і поблизу них мешкає понад двісті (200) видів птахів (хоча всього в Україні їх трохи більше трьохсот (300)), близько п’ятидесяти (50) видів риб, в озерах мешкає анйменший у світі вид папороті – сальвінія плаваюча. 
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!!!
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук


Профіль

    Логін:
    Пароль:

По класах

Бібліотека учня

Читай українською!

Статистика    Онлайн всього: 2
    Гостей: 2
    Користувачів: 0
 
Наша група в ВКонтакті