ДПА-2017

Порада

- Багато качаєш?

- Рекомендуємо зареєструватись! Зареєстровані користувачі качають по прямих посиланнях!

Головна » Читати онлайн » Інше » Різне [Додати статтю]

Календарне планування уроків образотворчого мистецтва у 2 класі


Календарне планування уроків образотворчого мистецтва у 2 класі
№ ур. Тема уроку Практична робота Методичні рекомендації Дата
Мова живопису (колір та фарби).
1 Живопис як вид образотворчого мистецтва. Зміна кольору навколишнього середовища протягом доби. Кольорові хатки. Формувати навички отримання колірних відтінків за допомогою розбілу та затемнення.  
2 Зміна кольору рослинного світу у різні пори року. Пори року. Основні відомості про будову дерев. Актуалізація знань про межу зламу (земля – небо); розташування об’єктів у межах землі.  
3 Теплі кольори; особливості силуетної форми дерев. Осінь – мальовнича. Передача плановості відкритого простору за принципом «ближче – нижче, далі – вище». Початкове уявлення про зорове зменшення віддалених предметів та явище загороджування.  
4 Рівномірне заповнення зображальної поверхні. Кольоротональний контраст. На баштані. Будова птахів на елементарному рівні; передача елементів руху.  
5 Кольоротональний контораст. Айстри. Кольоротональний контраст як засіб виділення об’єкта зображення.  
Чорно-білі малюнки (графіка, засоби виразності графіки).
6 Передавання форми та декору графічними засобами. Хто живе у ставку? Передавання фактури, характеру силуетної форми (лінією, штрихом, точками, плямою та їх сполученням). Розвиток уявлення про просторове явище загороджування.  
7 Поняття про симетричну форму. Техніка друкування водяною фарбою. Світ комах. Елементарне уявлення про симетричну форму та усвідомлення ролі вісі симетрії в її побудові. Ознайомлення з технікою акватипії.  
Зображення тварин (пластика форм).
8 Основні особливості будови та зовнішнього вигляду тварин. Красивий кіт. Основні особливості будови та зовнішнього вигляду тварин. Основні ознаки скульптури.  
9 Скульптура як вид образотворчого мистецтва. Ой був собі коточок. Усвідомлення зовнішнього вигляду тварин. Навички ліплення. Пластичний спосіб ліплення у поєднанні з конструктивним.  
10 Рельєфні скульптурні зображення. В гостях у Нептуна. Збагачення силуетної форми об’ємними елементами. композиційне розміщення зображення з урахуванням форми та положення зображувальної площини.  
Подарунки для зимових свят (декоративна форма та її оздоблення).
11 Порівняльний аналіз розмірів і пропорцій форм та іх складових частин. Подарунок Конструктивний спосіб ліплення.  
12 Створення казкового образу. Морозенко. Елементарні поняття про будову фігури людини, її складові частини. Створення казкового образу засобами кольору та форми.  
13 Прийоми обробки паперу. Веселі восьминіжки. Формування художньо-конструктивних навичок роботи в техніці паперопластики. Ознайомлення з різноманітними прийомами обробки паперу: складання, вирізування, прорізування тощо.  
Рукотоворна краса (архітектура та декоративно-ужиткове мистецтво).
14 Елементарні поняття про архітектуру. Чарівні куполи соборів. Складові елементи будівлі. Архітектурна термінологія. Виражальні можливості силуетної форми. Порівняльний аналіз форм, розмірів та пропорцій.  
15 Явища загороджування. Врівноважене розташування елементів зображення на площині. Старовинна фортеця. Способи передавання просторового явища загороджування при розташуванні силуетів архітектурних споруд.  
16 Декоративно-прикладне мистецтво та дизайн. Декоративні квіти. Загальні поняття, засоби виразності, термінологія. Навички роботи способом «примокування».  
17 Ознайомлення з народним мистецтвом настінного розпису в Україні. Навички розпису пензлем. Гарна хата. Узор-бігунець. Ритм як засіб організації фризової композиції  
18 Узгодженость декору із силуетною формою виробу. Прикрасимо посуд. Ознайомлення з народним глиняним посудом в Україні. Поняття про рослинний та геометричний узори.  
19 Заглиблений рельєф. Дивовижні квіти та метелики. Ознайомлення із заглибленим рельєфом. Композиційне узгодження: силуетної форми із зображувальною площиною; декору із силуетною формою.  
20 Поняття про декоративну форму та декоративний колір. Сонячні квіти. Збагачення силуетних плям декоративним оздобленням.  
21 Ліплення пластичним способом. Свищики. Поняття про умовність та узагальненість декоративної форми. Початкові навички ліплення пластичним способом (витягування з цілого шматка матеріалу).  
22 Елементарне уявлення з графічною технікою. Гратографія. Писанка. Народні традиції писанкарства. Узгодженість декору з силуетною формою.  
Казкові образи (театр і художник).
23 Поняття про театральне мистецтво як синтетичне. Поняття про макет. Трон для казкового героя. Створення предметів відповідно до характеру сценічного персонажа. Конструювання. Паперопластика з подальшим розписом, можливо з використанням вторинних та природних матеріалів.  
24 Поняття про будову фігури людини. В гостях у казкового персонажа. Елементарні поняття про будову фігури людини. Порівняльний аналіз форм та розмірів (пропорцій).  
25 Зображення тварин. Композиційне заповнення усієї площини малюнка. Фарбований лис. Навички зображення тварин. Гармонія споріднених або контрастних колірних тонів.  
26 Зображення птахів. Композиційне заповнення усієї площини малюнка. «Курочка Ряба». Навички зображення птахів.  
27 Створення художньо декоративного образу. «Бобове зернятко». Навички зображення птахів. Порівняльний аналіз форм. Композиційне заповнення площини аркуша великим зображенням.  
28 Узгодження декоративного оздоблення із силуетною формою. Диво-птиця. Виражальні можливості силуетної форми та контрастних колірних сполучень.  
29 Кольорові та світлотональні контрасти. Чарівний ліс уночі. Створення фантастичного образу лісу засобами кольорових та світлотональних контрастів.  
Скоро літо (що ми вже знаємо і вміємо).
30 Колір як засіб художньої виразності. Веселе сонечко сховалось в веселих хмарах весняних. Колір як засіб художньої виразності.  
31 Освоєння просторових явищ. Дивний флот на сонці сяє. Освоєння просторових явищ: межа зламу (море – небо); розташування об’єктів: блище – нижче, далі – вище; блище – більше, далі – менше. Графічні засоби вираження.  
32 Навички малювання фігури людини. Україночка Оленка. Ознайомлення з національним жіночим убранням.  
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!!!
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук


Профіль

    Логін:
    Пароль:

По класах

Бібліотека учня

Читай українською!

Статистика    Онлайн всього: 6
    Гостей: 6
    Користувачів: 0
 
Наша група в ВКонтакті