ДПА-2017

Порада

- Багато качаєш?

- Рекомендуємо зареєструватись! Зареєстровані користувачі качають по прямих посиланнях!

Головна » Читати онлайн » Інше » Різне [Додати статтю]

Що називають "Уманським дивом"?


Що називають "Уманським дивом"?
Культурною спадщиною можуть бути також парки і сади.
Ландшафтний парк — це зелений масив з природними або штучними насадженнями, сформований за певними законами паркового мистецтва і призначений в основному для масового відпочинку. Вперше такі парки почали створювати в Англії на початку XVIII ст.; у Росії вони розвиваються з 70-х років XVIII ст. Зразками таких парків в Україні є «Софіївка», «Олександрія», Алупкинський парк, Качанівка, Веселі Боковеньки, Тростянецький дендропарк.

«Софіївка», яку називають «Уманським дивом», знаходиться у стародавньому українському містечку — Умані. Наприкінці XVIII ст. за наказом польського магната  С.   Потоцького,   який   володів   на  той  час великим маєтком біля Умані, на скелястих берегах річки Камінки було закладено чудовий парк. Так з'явилася «Софіївка» — одна з видатних пам'яток садово-паркового мистецтва, споруджених у пейзажному стилі.
«Софіївка» нагадує своєрідну галерею картин, створених спільно природою і людиною, настільки майстерних, що важко визначити, кому з цих двох творців належить першість. Цей напрочуд мальовничий куточок називають казковим — таке тут усе поетичне, вишукано мистецьке. Є тут і Єлісейські поля, і англійський парк з колекцією рослин, завезених з багатьох країн світу. Кавказька гірка немов переносить нас у сонячну Грузію. Розкішні павільйони й альтанки, кам'яні гроти, каскади, підземний водяний тунель... Скрізь нас зачаровує срібляста симфонія води, зелена ошатність дерев і кущів.

«Софіївка» чудова за будь-якої пори року: і тоді, коли вона у весняному цвітінні, запорошена рожево-білими пелюстками; і спекотного літнього дня, коли над галявами дібров виснуть аромати сухого різнотрав'я, а тінисті алеї кличуть у приємну прохолоду; і золотої осені, коли падає жовто-рожеве листя, а ранками іній посріблює прижухлі трави. Усі, хто бував у парку,  його красою, оригінальністю. Тисячі рук створили це диво. Саме вони — архітектори, художники, скульптори, паркетники, деко-гори, різьбярі, ліпники плафонів та просто робітки — копали глибокі ставки й озера, насипали високі пагорби, робили довгі та широкі греблі, плану долини, прокладали доріжки, обладнували скелі, гупи, провалля... Саме вони викохували рідкісні зева, які привозили сюди з різних куточків землі, світчували дикі раніше пустелі. Це вони зробили тужну греблю, завдяки якій утворилося велике водосховище з найчистішою водою. Це вони побудували храми, пам'ятники, фонтани...

Що тебе зацікавило чи вразило в цій розповіді? Якщо тобі | довелося побувати у «Софіївці» або в подібному місці, розкажи про це у класі.
Помандруйте з  класом у мальовничий  куточок свого ; міста (села). Пофантазуйте, що може бути тут на місці яру, галявини тощо.

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!!!
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук


Профіль

    Логін:
    Пароль:

По класах

Бібліотека учня

Читай українською!

Статистика    Онлайн всього: 10
    Гостей: 10
    Користувачів: 0
 
Наша група в ВКонтакті