ДПА-2017

Порада

- Багато качаєш?

- Рекомендуємо зареєструватись! Зареєстровані користувачі качають по прямих посиланнях!

Головна » Читати онлайн » Інше » Різне [Додати статтю]

Відкриття Тижня української мови та літератури. Урочиста лінійка (учні знайомляться з програмою тижня)


Відкриття Тижня української мови та літератури.
Урочиста лінійка (учні знайомляться з програмою тижня)
 
Звучить у запису пісня у виконанні Р.Кириченко «Звучи, рідна мово» (2 хв.)
На сцену по черзі виходять дівчата в українських сорочках. У руках вони тримають запалені свічки. Читають «Молитву до мови» К.Мотрич.
 
1 учениця. Мово! Пресвятая Богородице мого народу! З чорнозему, з любистку, м’яти, рясту, євшан-зілля, з роси, з дніпровської води, від зорі і місяця народжена.
Мово! Мудра Берегине, що не давала погаснути земному вогнищу роду нашого і тримала народ на небесному олімпі волелюбності, слави і гордого духу.
 
2 учениця. Мово наша! Дзвонкова криниця на середохресній дорозі нашої долі! Твої джерела б’ють десь від магми, тому й вогненна така. А вночі купаються в тобі ясні зорі, тому й ласкава така.
 
3 учениця. Стаю перед тобою на коліна і за всіх благаю: прости нас грішних і не ховайся за чорнобильську межу, а повернися до нашої хати , вернися до нашого краю.
 
4 учениця. Прости! Воскресни! Повернися! Розродися! Забуяй вічним і віщим Словом від лісів – до моря, від гір – до степів. Освіти від мороку і освяти свято руську землю, Русь-Україну, возвелич, порятуй народ її на віки!
 
Учитель. Саме піснею нашої славної землячки Р.Кириченко і «Молитвою до мови» К.Мотрич ми розпочинаємо Тиждень української мови й літератури в школі. Не випадково саме зараз. Напередодні дня народження Тараса Шевченка ми хочемо вшанувати пам’ять Великого Кобзаря – основоположника української мови, доторкнутися спраглими устами до цілющого джерела нашої мови.
 
Учні знайомляться з програмою тижня.
 
Заключне слово вчителя. Хай це, можливо, і не найсуттєвіше, але ти, дитино, покликана захищати своїми долоньками крихітну свічечку букви і, а також, витягнувшись на пальчиках, оберігати місячний серпик букви є, що зрізаний з неба разом із ниточкою. Бо кажуть, дитино, що мова наша солов’їна. Правильно кажуть. Але затям собі, що колись можуть настати і такі часи, коли нашої мови не буде пам’ятати навіть найменший соловейко. Тому не можна покладатися тільки на солов’їв, дитино.
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі!!!
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук


Профіль

    Логін:
    Пароль:

По класах

Бібліотека учня

Читай українською!

Статистика    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
 
Наша група в ВКонтакті